חוג עיצוב הדפסה בתלת מימד

לכיתות ד’-ח’ מתחילים ומתקדמים

חוג יצירה טכנולוגי מרתק בו חלומות הופכים למציאות באמצעות מדפסת תלת מימד.
אם ראשכם מלא ברעיונות מדליקים, אתם אוהבים מחשבים, נהנים להמציא, לעצב, וליצור,
חוג זה ינגיש לכם את העתיד!

הכלים שלנו בונים עתיד טוב יותר

צינצנת עוגיות- הדפסה בתלת מימד
מה עושים בחוג

ממציאים ומעצבים באמצעות המחשב דמויות, גאדג'טים, צעצועים וחפצים שימושים, אותם מדפיסים במדפסת תלת ממד משוכללת. את התוצר המודפס מנקים, מלטשים וצובעים. בנוסף, לומדים על טכנולוגיות הדפסה בתלת ממד, היכן הן מיושמות, ומה צריך לדעת בכדי להדפיס משהו בבית הספר, בבית או בלשכת שרות.

דמות - הדפסה בתלת מימד
אילו יכולות מפתח החוג

פיתוח הדמיון, חשיבה המצאתית שיטתית, שרטוט וכישורים הנדסיים, פיסול אינטואיטיבי, עבודה בסביבה תלת ממדית ממוחשבת, פיתוח ראיה מרחבית ושיפור קשר עיין ויד. חידוד חוש האסתטיקה, תרגול מוטוריקה עדינה, פיתוח קישורים טכניים, פיתוח קישורים חברתיים.

לוחם- הדפסה בתלת מימד
אילו ערכים מקודמים

מסוגלות, עצמאות וביטחון עצמי ע"י יצירה של יש מאין, ייחודיות ואינדיבידואליות, חברות, פרגון וכבוד הדדי, נתינה וקבלת עזרה והשראה, שיתופיות העבודות עם ילדים אחרים, יזמות והמצאתיות, שאיפה למצוינות.

בליסטה - הדפסה בתלת מימד
אופן העבודה

עובדים בפרויקטים, כל פרויקט אורך כחודש וחצי ובסופו הוא מודפס. נושא הפרויקט יכול להיות חפץ שימושי, דמות , צעצוע או גאדג'ט. בשלב הראשוני נלמדים כלים שונים בתוכנה ונעשה שימוש במתודה אחידה לכולם. בשלב השני לוקח כל תלמיד את עבודתו למקום אישי כאשר עזרה פרטנית זמינה עבורו.

עיר מיניאטורית - הדפסה בתלת מימד
הווירטואלי הופך לחומר

עם תום תהליך העיצוב, שולח כל תלמיד את עבודתו להדפסה. עקב הזמן הרב הנדרש לביצוע הדפסה, מבוצע התהליך מחוץ למסגרת החוג. את המודל המודפס מקבלים התלמידים במפגש העוקב השני. עם קבלתו, המודל במצב גס הדורש ניקיון וליטוש. בעזרת פלאייר, קטר, כלי פצירה ונייר ליטוש, ננקה את המודל ולבסוף נעניק לו חיים בצבע.

המדריכים שלנו

המדריכים שלנו מנוסים, מיומנים, אחראים, בקיאים ברזי הטכנולוגיה, בעלי תואר בתחום החינוך, העיצוב או ההנדסה. הנם קשובים לצרכי התלמידים וההורים כאחד ויעשו ככל שביכולתם להעניק לכם את החוויה הטובה ביותר.

האווירה קבוצתית והשאיפה למצוינות

 אנו מתייחסים לחוג ברצינות רבה ומבחינתנו זהו קורס למצוינות.

אנו מבטיחים לכם חווית יצירה טכנולוגית מרתקת, מהנה ועם משמעות שתנעים לכם את שעות הפנאי עם חברים.

מה חושבים עלינו ההורים?

בתום השנה שאלנו את ההורים האם יהיו מוכנים להמליץ על החוג, ולהלן מקצת התשובות שהתקבלו.
"התרשמנו מחוג חדשני, ממדריך קשוב ומקצועי, נעשו עבודות מגוונות ויצירתיות. הילד חיכה להגיע כל שבוע לחוג ואין ספק שנפתח בפניו עולם שלם שהיה חדש לו. מרמת היכרות אפסית כיום הוא יודע לתכנן על מחשב דגמים וזה מדהים לראות את התוצאות."
הילה הלד
"חוג מושלם לילדים יצירתיים ונבונים שרוצים לדעת עוד. משלב את האהבה של הילדים ליצירתיות, ביחד עם האהבה שלהם לעבודה עם מחשב. הילדה נהנתה מהעבודה על המחשב, וכל המשפחה נהנתה מהתוצרים החמודים. "
אפרת גרוס
"ברצוני להמליץ על החוג עיצוב בתלת מימד חוג מעניין מסקרן עם טכנולוגיה מתקדמת מאוד, עם עבודות מיוחדות שעליהם עובדים הילדים בעיצוב רב ובמחשבה... כמובן אני רוצה להודות למדריך המעולה של החוג תמיר שעבד עם הילדים והקשיב בקשב רב לבקשותיהם עזר ותמך לאורך כל הדרך... החוג עצמו הקנה לילדים הרבה מיומנות של עיצוב ודמיון ע״י תוכנות עיצוב"
לילך פירוזה
"חוג נותן הרבה ידע וכלים לילדים, משפר גם ביטוי עצמי של כל ילד. הייתי ממליצה לכל הורה לקחת את הילד שלו אפילו לפעם אחד בתור נסיון והוא ירצה לחזור ולעשות עוד ועוד דברים מגניבים תודה לך תמיר על יחס אישי לכל ילד, ונחזור שנה הבא"
יוליה במיונוב
"חוג ברמה גבוהה. מתאים לתחומי העיניין של הילדים. תמיר מקצועי מאוד ובמקביל מבין לראש הילדים ופונה אליהם בגובה העיניים. עוד מקפצה נהדרת לילדים בתחום הטכנולוגי. תודה. "
ימית בלום
"גלעד שמח מאד להצטרף לקייטנה שמשלבת את שני החוגים שהוא הכי אוהב: מבוכים ודרקונים והדפסה בתלת מימד! תודה רבה על שנה נפלאה."
שלי לוי

דוגמאות לעבודות תלמידים

הקודם
הבא